o niefrasobliwości pszczelarza
miód nawłociowy z dodatkami ...
Skoro świadomy pszczelarz odwala takie numery, to jakie są gwarancje, że inni bardziej się pilnują ?
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(22.10.2016, 08:43)Modliszqa napisał(a): miód nawłociowy z dodatkami ...
Skoro świadomy pszczelarz odwala takie numery, to jakie są gwarancje, że inni bardziej się pilnują ?

No nieźle.
Ale pozytywny wniosek można wyciągnąć taki, że dałoby się pobrać tylko górny korpus miodu bez wielkiego przeszkadzania pszczołom. Bush też pisałem, ze podbiera miód już w chłodne dni. Swoją drogą czy Pan Polbart nie za dużo im zabrał zabierając te dwa korpusy bo nad głową to chyba tylko wianuszki im zostały? Kłąb dosyć spory a geny tureckie to i mogę wcześniej się rozczerwić? Czy będzie pewnie karmił na wiosnę?
Cytuj ten post
jego pszczoły uwiązały się na samym dole - dlatego ma zamiar podłożyć pod spód korpus. ale równie dobrze mogły się uwiązać na samej górze i jak by im wtedy ten miodek zabrał ? Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
Przecież waży ul pod koniec filmu. Na pewno mają dość skoro zostawił je tak jak są.
Cytuj ten post
(22.10.2016, 08:57)Krzyżak napisał(a): Przecież waży ul pod koniec filmu. Na pewno mają dość skoro zostawił je tak jak są.

No ale nie mają na głową skoro już kłąb zaczynał się na wyższym korpusie z którego strzepał. To znaczy, że liczy, że będą sie przesuwać w poziomie? A przy silnym mrozie minus 20 nie będzie problemów z pobieraniem pokarmu z boków.
Cytuj ten post

Odpowiedź Polbarta odnośnie stosowania pasków i odbierania miodu cyt.:
"Zastosowano jednokrotnie paski, po których nie ma żadnych pozostałości i zanieczyszczeń w produktach pszczelich.
Na dzień 18 października w rodzinach pszczelich były resztki czerwiu zasklepionego."
Link do postu

Niestety na razie nie zdradził co to za magiczne paski.
Cytuj ten post
(22.10.2016, 09:28)pastaga napisał(a):

"Zastosowano jednokrotnie paski, po których nie ma żadnych pozostałości i zanieczyszczeń w produktach pszczelich.
Na dzień 18 października w rodzinach pszczelich były resztki czerwiu zasklepionego."
Link do postu

Skoro nie ma śladu tych substancji w ulu po dobie to po co im to dalej zostawia? Uśmiech
Cytuj ten post
(22.10.2016, 09:28)pastaga napisał(a): Niestety na razie nie zdradził co to za magiczne paski.
i chyba nie zdradzi ... 
Jola
Cytuj ten post
(22.10.2016, 09:34)Borówka napisał(a):
(22.10.2016, 09:28)pastaga napisał(a):

Link do postu

Skoro nie ma śladu tych substancji w ulu po dobie to po co im to dalej zostawia? Uśmiech

Substancja czynna w tych paskach jest tak dobrana/dopracowana, że uderza bezpośrednio w warroze, produkty pszczele są omijane Oczko
Cytuj ten post

Tutaj wydaje mi sie że Polbart wie co robi... i każde wypowiedziane slowo jest celowe...
Nie ma sensu nad tym dyskutować bo to jego pszczoły i jego biznes... 
Cytuj ten post
(22.10.2016, 10:07)bonluk napisał(a): Nie ma sensu nad tym dyskutować bo to jego pszczoły i jego biznes... 
dopóki nie wprowadzi miodu na rynek - owszem, ale ja wolałabym wiedzieć z jakimi dodatkami miód kupuję. Chociaż , po lekturze niemiszczowskiego bloga to od polbarta chyba nie zaryzykuję Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
(22.10.2016, 10:24)Modliszqa napisał(a):
(22.10.2016, 10:07)bonluk napisał(a): Nie ma sensu nad tym dyskutować bo to jego pszczoły i jego biznes... 
dopóki nie wprowadzi miodu na rynek - owszem, ale ja wolałabym wiedzieć z jakimi dodatkami miód kupuję. Chociaż , po lekturze niemiszczowskiego bloga to od polbarta  chyba nie zaryzykuję Uśmiech

a no wiesz jak to jest czego badania nie wykryja to znaczy że jest ok i nadaje sie do spożycia hehe 
Cytuj ten post
(22.10.2016, 10:38)bonluk napisał(a):
dopóki nie wprowadzi miodu na rynek - owszem, ale ja wolałabym wiedzieć z jakimi dodatkami miód kupuję. Chociaż , po lekturze niemiszczowskiego bloga to od polbarta  chyba nie zaryzykuję Uśmiech

a no wiesz jak to jest czego badania nie wykryja to znaczy że jest ok i nadaje sie do spożycia hehe 

Właśnie. Zawsze jest niepewność bo mogą odkryć coś za 25 lat. Pewny ponadczasowo jest miód tylko z pasieki w której nie stosuje się takich rzeczy w ogóle.
Cytuj ten post
(22.10.2016, 10:38)bonluk napisał(a):

Ale badaniami nie wykrywa się ani "czegoś" ani "czegokolwiek", tylko konkretne substancje. Na każdą jest osobna procedura testowa. Zatem jeżeli stosuje coś nowego, lub coś, na co nie ma testu, to rzeczywiście wyjdzie mu miód czysty jak łza Uśmiech
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
... ech, dramat... a jakoś pod filmikiem zablokowano komentarze...

co za ludzie...
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
oto chodzi z resztą niech się martwią konsumenci...
Cytuj ten post
(22.10.2016, 09:12)Borówka napisał(a):
(22.10.2016, 08:57)Krzyżak napisał(a): Przecież waży ul pod koniec filmu. Na pewno mają dość skoro zostawił je tak jak są.

No ale nie mają na głową skoro już kłąb zaczynał się na wyższym korpusie z którego strzepał. To znaczy, że liczy, że będą sie przesuwać w poziomie? A przy silnym mrozie minus 20 nie będzie problemów z pobieraniem pokarmu z boku.

Jak mają pokarm to rój się uwiąże w odpowiednim miejscu, nie ma co się przejmować.
Będzie jeszcze ciepło więc poukładają sobie pokarm tak jak będą chciały. Przy minus 20 to one zjadają pół ramki na tydzień więc nie ma co się bać.
Cytuj ten post
O ile w ogóle zejdą. To turecka pszczoła, nic o niej nie wiem... pytanie, czy one zawiązują kłąb zimowy, bo jak nie to całą zimę będą hulać po ulu.
Co do miodu... nie śmiałem pod filmem pisać, ale zakładam, że to TT jest na paskach. Nie byłbym zainteresowany takim miodem, mimo że bardzo lubię miód z nawłoci.
Cytuj ten post
Próbowałem zrozumieć, o co cho, ale poczekam, co powie Łukasz, bo on zna tefo pana...

Cytuj ten post
(24.10.2016, 09:44)flamenco108 napisał(a): Próbowałem zrozumieć, o co cho, ale poczekam, co powie Łukasz, bo on zna tefo pana...

a co mam powiedzieć jego cyrk i jego małpy...
Cytuj ten post
(24.10.2016, 09:31)MN napisał(a): Co do miodu... nie śmiałem pod filmem pisać, ale zakładam, że to TT jest na paskach.

Zawodowcy nie barwią się w TT. Za dużo roboty i skuteczność amitrazy coraz mniejsza.
Prawdopodobnie poszedł do ula Check mite. On zabija żuczka ulowego, który od Varroa jest 100 razy większy więc Varroa nie ma z tym specyfikiem żadnych szans. Oczywiście kumafos, który jest w tym środku substancją czynną zostaje w ulu, ramkach, wosku na wieki wieków amen.
Oczywiście są to tylko moje przypuszczenia, może został zastosowany olejek pichtowy Oczko
Cytuj ten post
albo skrzydełka wieprzowe..?
Cytuj ten post
Ale Webster i Comfort zgodnie zeznawali, że widzieli roztocza kwitnące na kumafosie i dlatego w ich dzikim kraju odchodzi się od niego...

Cytuj ten post
(24.10.2016, 12:07)flamenco108 napisał(a): Ale Webster i Comfort zgodnie zeznawali, że widzieli roztocza kwitnące na kumafosie i dlatego w ich dzikim kraju odchodzi się od niego...

w Niemczech też chyba odeszli 
Cytuj ten post
Patrzcie patrzcie a w Polsce chcą wprowadzić, bo jeszcze nasz ciemnogród go nie ma?
Cytuj ten post
(24.10.2016, 12:07)flamenco108 napisał(a): Ale Webster i Comfort zgodnie zeznawali, że widzieli roztocza kwitnące na kumafosie i dlatego w ich dzikim kraju odchodzi się od niego...

Mogli widzieć ale parę lat temu. W tym Check mite, który jest teraz to zdaje się dawka kumafosu kilkadziesiąt razy mocniejsza niż parę lat temu.
Cytuj ten post
(24.10.2016, 11:51)bonluk napisał(a): albo skrzydełka wieprzowe..?

kurcze, nie pomyślałem, że to mógł być fragment onucy przeciwroztoczowej... Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(24.10.2016, 12:18)Krzyżak napisał(a):

Mogli widzieć ale parę lat temu. W tym Check mite, który jest teraz to zdaje się dawka kumafosu kilkadziesiąt razy mocniejsza niż parę lat temu.

Znakiem tego dojszli, że większa dawka nie daje niepokojących klienta objawów w rodzinie pszczelej?

Cytuj ten post
(24.10.2016, 17:30)flamenco108 napisał(a):
(24.10.2016, 12:18)Krzyżak napisał(a):

Znakiem tego dojszli, że większa dawka nie daje niepokojących klienta objawów w rodzinie pszczelej?

A autor filmiku w ogóle sprzedaje miody?
Cytuj ten post
(24.10.2016, 17:37)Borówka napisał(a): A autor filmiku w ogóle sprzedaje miody?
Obawiam się, że tak - ule wozi rok cały, miody zbiera tonami z każdego pożytku więc nie sądzę, żeby sam go zjadał Uśmiech 
tu jego filmiki  https://www.youtube.com/user/matkipszczele/videos 
Jola
Cytuj ten post