Jak flamenco108 tymol podawał?
(24.10.2016, 17:29)marbert napisał(a): Tak w pigułce jak da się oczywiście?

W pigułce nie stosowałem. Może Łukasz?

Wyniki po oblocie Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(24.10.2016, 17:29)marbert napisał(a): nie ogarnołem sprawy bo dziki liczyłem trzy dni i mi nogi do dupy przelazły i ze zmęczenia mózg jest na słabszych obrotach. Anioł 

taaa... bo słyszałem, że "dzikie" dziki roznoszą te wstrętne paskudztwa na "dobre świnie" i te dziki trzeba odstrzelić...

zupełnie jak z tym bartnikiem spod tarnowa, który ponoć tymi "dzikimi pszczołami" roznosi choroby pszczele na "dobre pszczoły" i w związku z tym trzeba mu tych barci zakazać... 

ech....
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(24.10.2016, 17:57)MrDrone napisał(a): zupełnie jak z tym bartnikiem spod tarnowa, który ponoć tymi "dzikimi pszczołami" roznosi choroby pszczele na "dobre pszczoły" i w związku z tym trzeba mu tych barci zakazać... 

ech....

Ty tu nie o dzikach, tylko gdzie to pyśmo w obronie?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(24.10.2016, 18:33)flamenco108 napisał(a):
(24.10.2016, 17:57)MrDrone napisał(a): zupełnie jak z tym bartnikiem spod tarnowa, który ponoć tymi "dzikimi pszczołami" roznosi choroby pszczele na "dobre pszczoły" i w związku z tym trzeba mu tych barci zakazać... 

ech....

Ty tu nie o dzikach, tylko gdzie to pyśmo w obronie?

Szymon został do tego wybrany jednomyślnie Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Zdaje się, że uznaliśmy, że sprawa przedawniona.
Cytuj ten post
(13.05.2015, 10:00)Krzyżak napisał(a): Co ty piszesz Piotrek. To wynalazki domorosłych alchemików. Każdy naukowiec na każdym szkoleniu tak Ci powie. Tylko chemia z Puław załatwia sprawę a nie jakieś olejki. Oczko
Olejkami to żonę nacieraj Oczko

Dzięki temu artykułowi o pierwszym wystąpieniu w PRL Warrozy widać, że tymol był brany poważnie pod uwagę do początku przez grono naukowe. A dlaczego zdecydowano się głównie na akarycydy? Może jakieś układy na producenci, dystrybutorzy z przedstawicielami rządowych / państwowych organizacji brały w tym udział.

Waroza przekroczyła granice Polski
Prof, dr hab. Ryszard Kostecki
Dr hab. Barbara Tomaszewska
Pszczelarstwo 1980 / 10

"Z dostępnych nam preparatów stosowanych w leczeniu warozy wymienić należy fenotiazynę, Folbex, tymol, naftalen....

Tymol może być stosowany w rodzi- nach pszczelich tylko w okresach  bezpożytkowych, najlepiej jesienią i wczesną wiosną. Dawka tymolu na  rodzinę wynosi 10 g. Pudełko z tymo- lem wstawia się w obręb gniazda za- bezpieczając jednocześnie siatką przed  wynoszeniem przez pszczoły pojedyn- czych kryształów. Pudełko z tymolem  powinno być szerokie, o stosunkowo dużej powierzchni, aby ułatwić proces  sublimacji. Proces sublimowania ty- molu przebiega szybciej w wyższych  temperaturach."
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post