tymol i leki oparte na tymolu
(25.08.2019, 12:32)Pasterka napisał(a): Kupię tymol ale powiedzcie jak mam włożyć natłuszczoną wkładkę ( np. z bloku technicznego ) skoro mam pełno pszczół chodzących po dnie? One przecież też się uwalą tym tłuszczem. Mam ule WZ z drzwiczkami.

I jeszcze jedno: Sposób użytkowania: wsypać 1/2 łyżki (5g) do uniwersalnego uwalniacza i zamieścić nad środkową częścią ramek.
Co to jest "uniwersalny uwalniacz"? Uśmiech

Ja nie wkładam żadnych natłuszczonych wkładek.
W zaszłym roku stosowałem rozpuszczony w tłuszczu roślinnym (tak jak Łukasz z Pasieki Łapa)
W tym roku robiłem jak Erik Osterlund (rozpuszczałem tymol z dodatkiem odrobiny denaturatu i nasączałem ściereczki)
Tymol w tym roku (do dziś) podałem do 8 rodzin (na 46). Stosuje tylko jak widzę duże porażenie chorobami wirusowymi.
Czystego tymolu 10g na rodzinę, dwa razy co 10 dni. Te 10 gram na 2 kawałki ściereczki.
Po przeleczeniu tymolem zasilam rodzinę czerwiem i ewentualnie wymieniam matkę (jak mam).
To co zauważyłem podczas tymolowania:
- ograniczają czerwienie
- czasem robią cichą wymianę
- dużo gorzej pobierają pokarm (lub zbierają pożytek)
To tak w skrócie....
Uzależniony od zapachu z ula...
Cytuj ten post
Dzięki za podpowiedzi. Poproszę jeszcze o instrukcję krok po kruku. jutro będę pierwszy raz to robić. kupiłam tymol od Łysonia.
https://lyson.com.pl/sprzet-i-srodki-do-walki-z-chorobami/3108-tymol-100g.html

Jako dokładnie to zrobić. Ule WZ z bocznymi drzwiczkami, powałka - materiał bawełniany, w czasie podkarmiania podkarmiaczką powałkową.
W czym to rozrobić?
Czy zdjąć materiał czy go zostawić?
Zatkać wyloty wentylacyjne i wylotki czy nie? Jak tak to na jak długo?
Co z podkarmiaczką - może zostać?
Nie mam matki zastępczej na w razie awarii.
Kiedy to lepiej zrobić rano, wieczorem, przy ładnej pogodzie czy brzydkiej?
I jakieś jeszcze sprawy techniczne jeżeli są?
Cytuj ten post